за нас

Џе Џијанг XinHong Електрични копродукции, Ltd.is наоѓа во Xiangyang индустриската зона, Liushi, Yueqing, Wenzhou, Жеџијанг, Кина. Liushi е главен град на апарати за низок напон inChina. Xinhong е во комбинација со Шангај Kangji Електрична опрема Co ,. Рибар и Шангај Dikai Електрични апарати копродукции ,. Ltd, со цел да се професионални за истражување, развој, производство, продажба и сервис. Соработува со голем број на познати домашни и странски големи и средни претпријатија за OEM .. И Шангај Kangji Електрична опрема Co ,. Рибар и Шангај Dikai Електрични апарати копродукции, Рибар се наоѓа во провинцијата Songjiang, Шангај.

Производи: независно истражување и развој на AC контактори (AC_and_DC_du-ал-употреба се зголеми ниски температури и ниска потрошувачка на енергија во согласност со стандардот на IEC60947.2..). специјални анти пад (Фенг Ксинг) контактор за elevator.Special контактори за вода boiler.ac contactor.dc contactor.auxiliary контакт блок, одложување време block.star делта стартер, затворен стартер, термички преоптоварување реле и така натаму.

Претпријатие сила: имаме лабораторија, одделот за маркетинг, одделот за истражување и развој, производство оддел, квалитетот оддел, одделот за управување и професионални експертски тим, целосно спроведување на управување со EIP. Нашата компанија е целосно помина низ сертификат за систем за квалитет на IS09001. Нашите производи се сертифицирани од страна на CCC и CE, ние сме биле истражени и развиени од CNC5 серија AC контактор и специјални анти-есен (Fengxing) контактор CNC6-T за лифт. Производи ги исполнуваат националните стандарди за енергетска ефикасност и дизајн ниво е постигнат водечките ниво дома и во странство. Добиеме високото мислење на мнозинството клиенти и нашите производи се извезуваат toKorea, Бразил, Индија, Италија, Русија, Taiwanand други земји и региони.

Претпријатие дух: учење, иновации, интегритет, посветеност.

Политика на квалитет: peopel oriented.qulity based.creativity и accuracy.keep движи напред

Бизнис филозофија: на клиент побарувачка како водечки фактор. истражување и развој-вајќи производство на производи со висок квалитет со ниски трошоци

Претпријатие визија: да се биде најдобар производител контактор.


WhatsApp Online Chat !